پرسش‌های متداول

آیا لازم است همه نویسندگان مقاله در سامانه ثبت نام کنند؟

خیر. لازم نیست. تنها نویسندۀ مسئول در سیستم ثبت نام خواهد کرد. اما همۀ نویسندگان باید از مسئولیت خود در رابطه با مقاله آگاه باشند. ترتیب نام افراد و مسئولیت هر یک از آنها باید در مقاله شفاف باشد.

آیا امکان اشتراک و دریافت نسخه چاپی نشریه وجود دارد؟


خیر. شما می‌توانید برای مشاهدۀ مقالات خود و یا دیگر نویسندگان به وب سایت نشریه مراجعه کنید.


اگر نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کنم، چه باید بکنم؟


بر روی گزینۀ ورود به سامانه در بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید. سپس بر روی گزینۀ رمز ورود به سامانه را فراموش کرده‌ام! کلیک کنید. آدرس ایمیلتان از شما درخواست خواهد شد. سپس ایمیلی دریافت خواهید کرد که به شما اجازۀ تغییر رمز ورود را خواهد داد.


آیا می توان مقاله خود را همزمان به چند نشریه ارسال نمود؟


خیر. این خلاف اخلاق در نشر است. اگر چنین کاری صورت بگیرد مقالۀ شما چاپ نخواهد شد و اگر چاپ شده باشد از آن سلب اعتبار خواهد شد. سپس نام شما در لیست سیاه نشریه قرار خواهد گرفت و هیچ مقالۀ دیگری از شما پذیرفته نخواهد شد.


روند داوری مقالات در نشریه ماشین های کشاورزی چقدر طول خواهد کشید؟


میانگین بازه زمانی بررسی اولیه مقالات کمتر از 10 روز و میانگین بازه زمانی اتمام فرآیند داوری مقالات در این نشریه بین 4 تا 5 ماه می‌باشد.


آیا امکان تغییر نویسندگان و ترتیب اسامی پس از ارسال مقاله وجود دارد؟


خیر، زمان ارسال مقاله باید اسامی تمام نویسندگان و ترتیب آنها به دقت در سایت وارد شود.


آیا نشریه برای بررسی و چاپ مقالات از نویسندگان هزینه دریافت می کند؟


نشریه جغرافیا و مخاطرات محیطی برای بررسی اولیه مقالات هیچ وجهی از نویسندگان دریافت نمی‌کند. اما مقالاتی که پس از طی کردن فرآیند داوری مورد پذیرش قرار بگیرند باید مبلغ دو میلیون ریال بابت هزینه‌های ویراستاری و چاپ مقالات پرداخت نمایند.